0533 194 0653
LAPETRA  OTEL VE KAHVALTI EVİ

TARİHÇE
 

LAPETRA OTEL 1870 yılında tüccar bir aile için inşa edilmiştir. Zemin katı ticarethane, birinci katı konut olarak kullanılan yapı, gerek yunan işgali sırasında, gerekse kurtuluş savaşı'nda binlerce askeri ağırlamıştır.

Daha sonra kuyumcu, gazino, otel, ahır gibi çeşitli amaçlar için kullanılan bina, 1990 yılında Taşınmaz Kültür ve Tabiat Varlığı olarak tescil edilmiş ve 2013 yılından bu yana Turizm Bakanlığınca onaylı "Özel Belegeli" olarak hizmet vermektedir..

Uygun ailesi tarafından yeniden yapılan La Petra Otel 2013 yılından itibaren Türkiye'nin en eski işletmelerinden Akalın'ın bünyesine geçmiştir.

La Petra Oteli Facabook ve İnstağram üzerinden takip edebilir, detaylar için lapetraakalin.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Teşekkür ederiz.

Yenifoça'nın incisi; "La Petra Otel" Tarihi bir mekanda konfor, güven ve huzur içinde tatilin tadını çıkarın. Gelişen dünya düzeninde, insanların yoğun iş tempoları göz önüne alındığında sektörler içinde “Turizm” ön plana çıkmaktadır. Ekonomik durumları ne olursa olsun, bütçeleri doğrultusunda herkesin bir tatil planı mutlaka olmaktadır. Kısa da olsa yapılacak bir tatilin, dönüşte daha verimli çalışmak açısından önemi her geçen gün daha iyi kavranmaktadır. Ekonomik ve kültürel gelişmelere paralel olarak, standartlar yükselmekte, bunlar da sektöre yapılan yatırımlarda önemli bir gelişme göstermektedirler.

LAPETRA AKALIN

Yenifoça’nın incisi; “La Petra Otel”

Detay

25 +

Oda

365 +

gün tatil

15 +

Etkinlik

4000 +

Mutlu Müşteri

YORUMLAR

Gösterilen yorumlar rezervasyon yapmış misafirlere aittir.